איתור חשבונות מוגבלים

חברות שונות מציעות שירות בדיקת חשבונות מוגבלים, לכן על מנת להבטיח שתוכלו להרוויח את כספכם כמו שבאמת מגיע לכם, תוכלו לבדוק בחברות שונות כמו בנק ישראל את ההיסטוריה של נותני השיקים בעזרת מערכות חכמות.

במערכות אלה תצטרכו להזין נתונים כמו מספר זהות של נותן השיקים ואת מספר החשבון שלו.
כך תוכלו להימנע מאי נעימות ולגלות אם החשבון של בעל השיק הוא מוגבל או נותן אם חשבון השיק מוגבל בנסיבות מחמירות.
ניתן לבדוק חשבונות בנק מוגבלים באתר בנק ישראל, למעבר לבדיקת צ'קים מוגבלים בנק ישראל לחצו כאן.

איך מבצעים את הבדיקה?

בדיקת צ'קים מוגבלים יכולה להתבצע על-ידכם. מלבד בנק ישראל עומדות לרשותכם מגוון אפשרויות בדיקה, ואתם יכולים לבחור את זו שהכי נוחה לכם:

  • באתר של בנק ישראל – אז כמו שציינו לעיל - מכניסים את מספר החשבון, מספר הסניף וקוד הבנק ומיד מקבלים מענה לשאלה אם החשבון מוגבל או לא. קיימת אפשרות להוריד מהאתר קובצי מידע המכילים פרטים אודות החשבונות הבעייתיים, דבר שמאפשר לכם לבצע את הבירור גם בלי להיכנס לאתר. עוד חשוב לדעת שהמידע הניתן באתר לא כולל החשבונות של לקוחות שההגבלה שלהם נעשתה על-ידי ההוצאה לפועל או כונס נכסים, של מסורבי גט, של כאלה שערערו על ההגבלה בבית משפט ושל כאלה שעברו פחות מחודשיים מהיום בו יצאה אליהם ההודעה בנוגע להגבלה.

  • ברשם החברות – מיועד לבדיקת המחאות שניתנו לכם על-ידי חברה הרשומה ברשם החברות.

  • באתר משרד המשפטים – אתר בו תוכלו לקבל מידע אודות אותם לקוחות שלא מצאתם מידע עליהם באתר של בנק ישראל – כאלה שנמצאים בהליכי פשיטת רגל או שיש להם חובות בהיקפים גדולים.

  • באמצעות קורא המחאות – הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת היום לכל בעל עסק לרכוש מכשיר הקורא את ההמחאות באופן אוטומטי ומתריע אם מדובר בכאלה מוגבלות.

  • באמצעות חברות ניכיון צ'קים – חברות המספקות שירותי סליקה וניכיון של המחאות מבצעות את הבדיקה על כל המחאה שהן מקבלות, על מנת להבטיח שהן יוכלו לקבל את העמלה שהמגיע להן. במקרה שהצ'ק מוגבל, הן מיידעות את הלקוח והוא יכול מיד להתחיל בניסיונות לאתר את הלקוח כדי לקבל את הכסף המגיע לו.